Kadın, Aile, Yaşam, Hayata Dair Herşeyden Birazcık…

Değerli Taşların Etkileri


Taş ten ile temas etmeli mi?

Çok eski çağlardan beri taşlar hem kadınlarca güzellik anlamında hem de tıp alanında tedavi amaçlı kullanılmış. Her taşın kendine özgü titreşimi, enerjisi olduğuna inanılmış. Güzellik için aksesuar olarak kullanılırken de teşlerin gücünden yararlanmayı bilmişler.

Kimilerine göre taş metalle birlikte işlendiğinde enerji akışının engellendiği söylenir, oysa ki kimi uzmanlar ise taş üzerindeki metalin enerjiş akışına etkisi olmadığını iddia eder ve bu görüşü reddeder. Aslında en doğrusu bunu deneyerek en etkili olanın kullanılmasıdır.

Bu anlamda bir çok uzman: “Sadece odada bulundurmak” ile taşların etkilerinden yararlanmanın mümkün olduğu konusunda aynı düşüncedeler. Demek oluyor ki; taş odada bulundurulduğunda dahi etkili oluyorsa cilde temas etmesi bir zorunluluk değildir.

Ayrıca; kuvars kristali için şöyle bir öneride bulunuluyor; şayet olumlu kişilerin yanında iseniz kristalinizi görünür şekilde üzerinizde bulundurmanız kristalin pozitif enerjiyle dolmasını sağlar, negatif kişilerle birlikteyken de cildinize temas eder şekilde kullanmanız sayesinde negatif enerjinin sizi etkilemesi engellenmiş olur.

Taş, başkasının dokunması ile etkisini kaybeder mi?

Yalnızca kuvars kristali için geçerli olduğu söyleniyor. Yani kuvars kristallerinize başkalarının dokunmasına izin vermemek gerekiyor. Diğer yandan kristaller ve diğer tüm taşlar temizlendiğinde tamamen nötr hale gelir. Bu durumda taşın etkisi tamamen bozulmuyor.

Bu durumda yeni bir taş alırken, taşa kimsenin dokunmamış olması veya enerjisini etkileyecek başka taşlar ve metaller olmamalı gibi bilgilerde geçersiz kalıyor. Yabancı enerji taşta kalıcı değildir ve taş temizlendiğinde yok olur. Bir diğer bilgi de Dr.Ender Saraç’tan taşı zaman zaman tuzlu suda bekletirseniz tüm olumsuz enerjiden arındırabilirsiniz.

kadınınfendi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s